Poptávka

Blog

Rady, jak postupovat při koupi nemovitosti
Připravila jsem pro vás pár užitečných rad, jak postupovat při koupi nemovitosti. Pokud hledáte nové bydlení, stojí za to se důkladně připravit předem a vědět, jak ideálně postupovat při koupi vaší vysněné nemovitosti.
Jak nejlépe prodat nemovitost
Prodám lépe bez realitky nebo prostřednictví realitního makléře? Napadne zřejmě každého prodávajícího. Jak prodat dům za co nejvíce peněz? Nepodvede mě makléř? Dostanu za nemovitost méně peněz, když ji prodá makléř? Tyto otázky jsou zcela oprávněné a mám pochopení pro každého prodávajícího, že si je často pokládá.
Přehledný návod k dani z nabytí nemovitosti 2019
Každý nový vlastník nemovitosti je povinen zaplatit daň z nabytí nemovitých věcí. Jde ale jen o případy, kdy se za nemovitost platila kupní cena. Daň z nabytí nemovitostí se tedy neplatí z bezúplatných převodů, jako je třeba dědictví nebo darování. Jde o významné finanční zatížení kupujícího, který vedle kupní ceny musí hradit také daň, a na Jižní Moravě také obvykle provizi za zprostředkování koupě.
Platba daně z nemovitosti je za dveřmi
Koupili jste, dostali darem nebo zdědili v roce 2018 nemovitost? Případně výrazně změnili v roce 2018 parametry nějaké nemovitosti? Tak zbystřete, protože do 31. května máte povinnost podat daňové přiznání a zaplatit daň za všechny své nemovitosti.
Jak prodat nemovitost aneb 3 triky, na které už teď nenaletíte
"A najednou jsme byli pod hrozným tlakem..." Takto začíná příběh řady lidí, kteří se rozhodli prodat nemovitost.
Home staging jako prodejní argument
Nejprve si řekněme, co home staging představuje. Jde o činnosti, které by měly zvýšit atraktivitu nemovitosti při prodeji. Nejčastěji se využívá u prázdných nemovitostí. Home staging může zahrnovat čerstvou výmalbu, zařízení nábytkem a dekoracemi, závěsy, květinami, obrazy.
Sám sobě právníkem?
Kdysi vyšla kniha Sám sobě psychologem. Byla vcelku populární a svého času k nalezení v mnoha knihovnách obývacích stěn. Uživatelsky přívětivě přibližovala čtenářům pochody lidské duše a metody samoterapie.
3 nejdůležitější informace na LV
Chystáte se ke koupi nemovitosti? Pak dbejte na to, ať vám s tím pomohou odborníci. Přeci jen se jedná o obchodní transakci v řádech statisíců či milionů, kdy se samozřejmě neobejdete bez služeb právníka.
Úschovna není schovávaná
Při koupi a prodeji nemovitosti je třeba si ohlídat řadu aspektů. Vedle správné kupní smlouvy je další extra podstatnou oblastí otázka úhrady kupní ceny. Tedy kdy a komu se má sjednaná částka uhradit.
Napsali o nás - Vášeň a sebevědomí
V byznyse by bylo mnohem více žen, kdyby měly větší sebevědomí a nebály se vykročit z jistot. Existuje ale i podnikatelská varianta, která vám kryje záda – koncept franšízy, říká Soňa Husáková.