Poptávka

Blog

Platba daně z nemovitosti je za dveřmi
Koupili jste, dostali darem nebo zdědili v roce 2018 nemovitost? Případně výrazně změnili v roce 2018 parametry nějaké nemovitosti? Tak zbystřete, protože do 31. května máte povinnost podat daňové přiznání a zaplatit daň za všechny své nemovitosti.
Jak prodat nemovitost aneb 3 triky, na které už teď nenaletíte
"A najednou jsme byli pod hrozným tlakem..." Takto začíná příběh řady lidí, kteří se rozhodli prodat nemovitost.
Home staging jako prodejní argument
Nejprve si řekněme, co home staging představuje. Jde o činnosti, které by měly zvýšit atraktivitu nemovitosti při prodeji. Nejčastěji se využívá u prázdných nemovitostí. Home staging může zahrnovat čerstvou výmalbu, zařízení nábytkem a dekoracemi, závěsy, květinami, obrazy.
Sám sobě právníkem?
Kdysi vyšla kniha Sám sobě psychologem. Byla vcelku populární a svého času k nalezení v mnoha knihovnách obývacích stěn. Uživatelsky přívětivě přibližovala čtenářům pochody lidské duše a metody samoterapie.
3 nejdůležitější informace na LV
Chystáte se ke koupi nemovitosti? Pak dbejte na to, ať vám s tím pomohou odborníci. Přeci jen se jedná o obchodní transakci v řádech statisíců či milionů, kdy se samozřejmě neobejdete bez služeb právníka.
Úschovna není schovávaná
Při koupi a prodeji nemovitosti je třeba si ohlídat řadu aspektů. Vedle správné kupní smlouvy je další extra podstatnou oblastí otázka úhrady kupní ceny. Tedy kdy a komu se má sjednaná částka uhradit.