Poptávka

Napsali o nás - Vášeň a sebevědomí

Napsali o nás - Vášeň a sebevědomí
Manželé Husákovi se specializují na realitní služby v Brně
V byznyse by bylo mnohem více žen, kdyby měly větší sebevědomí a nebály se vykročit z jistot. Existuje ale i podnikatelská varianta, která vám kryje záda – koncept franšízy, říká Soňa Husáková.

Jaké to je postavit se na své vlastní nohy a vrhnout se z pozice zaměstnankyně do byznysu. Pro právničku Soňu Husákovou to byl nevyhnutelný krok a se svým manželem – ekonomem – se rozhodli pro byznysovou variantu, kde nemusejí řešit základní stavební kameny. Zvolili koncept franšízy, která umožňuje na jedné straně podnikatelskou svobodu a na té druhé určitou životní jistotu a otevřeli před dvěma lety finanční a realitní pobočku OK Point v Brně na Vídeňské ulici. Co by doporučila ženám, které o své vlastní podnikatelské kariéře teprve uvažují?

Proč jste si k podnikání vybrala franšízu?

Je to bezpečnější cesta, ale samozřejmě určité riziko je tam vždy. Jedná se o podnikání jako každé jiné, které vyžaduje klasické povinnosti jako například investice, řešení fixních nákladů a tak dále. Není to balíček, který by nám někdo dal, a tím by byl úspěch zaručen. Jako v jiném podnikání jde především o odhodlanost jedince, jeho zapálení, a jak se dokáže uplatnit.

Jak je to se zastoupením žen ve vašem oboru?

Mám radost, že v oblasti realit a financí se vyskytuje řada žen. Co se týče sebevědomí, tak když žena využije zázemí franšízy, má o to menší strach udělat první krok, protože ví, že má někoho za zády, kdo dokáže v případě nutnosti pomoci a asistovat. Následují nejdříve malé a postupně čím dál tím větší kroky a s nimi také úspěchy – zejména ve smyslu stanovených cílů. Sebevědomí pozvolna stoupá, což my ženy potřebujeme, protože jej máme stále velmi malé. To roste v podnikatelském sektoru mnohem více než v zaměstnaneckém poměru, protože za sebou žena zanechává viditelné výsledky své činnosti.

Jaké má výhody být nejdříve zaměstnaná a až poté se pustit do vlastního podnikání, co jste si s sebou přinesla?

Pro mě konkrétně tento postup skvěle funguje. Vybrala jsem si pro podnikání obor realit, předtím jsem pracovala jako právnička a na katastru nemovitostí, takže i když jsem to tehdy ještě nevěděla, nabírala jsem spoustu znalostí a zkušeností, které nyní mohu efektivně zhodnotit. Myslím si, že bez těchto zkušeností by pro mě bylo vše náročnější a musela bych se oborově mnohé doučit. Je výhodou zvolit si podnikání v oboru, který člověk zná, protože díky tomu vidí řadu praktických souvislostí.

Proč se žena po rodičovské dovolené často nechce vrátit zpátky do zaměstnání?

Mateřská a rodičovská dovolená jsou vlastně takový management. Žena má zároveň příležitost se zamyslet a určitým způsobem si přenastavit priority. Často se stává, že se v rámci pracovního procesu neměla čas věnovat sama sobě a nyní v nové fázi života přemýšlí o tom, co ji vlastně baví. Nakonec se rozhodne, že se začne realizovat sama a podle svého.

Jaký je váš podnikatelský sen?

U mě spočívá v dosažení finanční a osobní svobody. Finanční ve smyslu, aby podnikání stálo pevně na nohou, aby poskytovalo služby na úrovni, které si představuji, a bez toho, aby se mu člověk musel denně osobně skálopevně účastnit. Osobní nezávislost ve smyslu, že si i v podnikání mohu vybrat činnosti, které mě buď osobně nejvíc baví, nebo například ve smyslu toho, kolik předávám ostatním a kde to má největší efekt.

Co byste doporučila ženám, které zvažují, že se pustí do podnikání, ale dosud si nejsou jisté?

Uvědomit si své silné stránky, najít svoji vášeň, dát tyto dvě věci dohromady a nebát se jít do toho!

Článek byl publikován v Euru 24. června 2019.

DIKUSI NA TÉMA ŽENY V BYZNYSE Z ÚČASTI FRANŠÍZANTKY OK POINTU SONI HUSÁKOVÉ NAJDETE ZDE.

 

Zdroj textu: www.okpointy.cz