Poptávka

Kdo jsem

Soňa Husáková – realitní a finanční služby
Soňa Husáková – realitní a finanční služby

Jsem právnička, milovnice knih a architektury a brněnská patriotka. Jsem spolumajitelkou pobočky OK POINT na ulici Vídeňská 63 v Brně. Našim klientům poskytujeme bezkonkurenční komplexní servis v oblasti nemovitostí a financí.

Brno je mým rodným městem, přirozeným životním prostorem a inspirací. Procestovala jsem kus světa, žila v cizích zemích, viděla spoustu krásných míst. Ale vím, že doma jsem tady, u nás, v Brně.

Vystudovala jsem Právnickou fakultu Masarykovy Univerzity v Brně. Zároveň jsem se věnovala i studiu angličtiny, složila z ní státní zkoušku a získala mezinárodní certifikáty CAE (Advanced English) a ILEC (právní angličtina). Po studiu jsem několik let pracovala jako firemní právník ve stavebním průmyslu. Ze všech oblastí práva mě nejvíce bavily právě nemovitosti. Vnímala jsem je jako konkrétní hmatatelné výsledky právní práce, když právo může být někdy velmi neurčité. Při krásné rodičovské dovolené s mými dětmi jsem se věnovala právním překladům z angličtiny. Poté jsem nastoupila na cestu odborníka v oblasti nemovitostí, a to přímo u zdroje. Jako právník na Katastru nemovitostí Brno-město jsem posuzovala správnost právních titulů pro zápis do katastru.

V okamžiku, kdy se naskytla příležitost uplatnit mé zkušenosti, znalosti a nadšení pro nemovitosti, neváhala jsem a stala se realitním makléřem. Každá další nemovitost mi potvrzuje správnost toho rozhodnutí.

Můj přístup

Mám velkou vášeň pro byty i domy. Upřímně si vážím každého klienta a jeho majetku. Často je byt či dům největším majetkem klienta. Proto chápu, že ten, kdo prodává nemovitost, hledá především jistotu a bezpečí. Jistotu, že bude s jeho majetkem zacházeno správně, neztratí na hodnotě, získá za něj požadovanou cenu a peníze mu řádně doputují na účet. Respektuji klientovi obavy, a proto klienta po celou dobu prodeje o všem informuji, má přehled o zájemcích a veškeré postupy či vyjádření vůči zájemcům s ním předem konzultuji. Jako právnička vidím nemovitosti v širších souvislostech, poradím vám se souvisejícími otázkami, pomůžu odstranit případné právní vady.

 

Hostem ve vysílání Dobrého rána České televize

DATA | iVysilani_—_Ceska_televize.png

 

Rozhovory na OK Point TV

Napsali o mně

Vášeň a sebevědomí

Hospodářské noviny

 

 

Často kladené otázky

Jak je to s rezervačním poplatkem?

Věřím svých schopnostem i zkušenostem. Znám veškerá úskalí a možná řešení problematických situací při získání úvěru, včetně těch právních. Proto si mohu dovolit v rezervační smlouvě extra ustanovení ve prospěch klienta: "pokud kupující nezíská mým zprostředkováním hypoteční úvěr na nákup nemovitosti, vrátím mu rezervační poplatek". Tuto velkou výhodu z pohledu klienta nabízí málokterý realitní makléř, přestože by měl, pokud je korektní a myslí to s klientem co nejlépe. Jsme lidé a tak se i podle toho máme chovat. Rozhodně nejsem z těch realitních makléřů, kteří si nechají rezervační poplatek pro sebe, a vůbec je nezajímá, že klient jednoznačně zažívá takové okolnosti (např. neschválení úvěru bankou), že od nákupu nemovitosti musí odstoupit. Běžně se v takové situaci rezervační poplatek nevrací, u mě je to však jinak.

Jaké máte vzdělání a předpoklady k této profesi?

Jsem spolumajitelkou pobočky OK POINT na ulici Vídeňská 63 v Brně. Svým klientům poskytuji komplexní servis v oblasti nemovitostí a financí, a to již řadu let, v rámci kterých jsem se opravdu velmi dobře vyškolila ve všech oblastech řešení nemovitostí a investic. Vystudovala jsem Právnickou fakultu Masarykovy Univerzity v Brně a studiu angličtiny (mezinárodní certifikáty: CAE, Advanced English a právní angličtina ILEC). Po studiu jsem několik let pracovala jako firemní právník, následně jsem nastoupila na cestu odborníka v oblasti nemovitostí. Jako právník na Katastru nemovitostí Brno-město jsem posuzovala správnost právních titulů pro zápis do katastru. V momentě, kdy se naskytla příležitost uplatnit nabyté zkušenosti, neváhala jsem a stala se realitním makléřem.

Jaké máte reference?

Za svou praxi jsem nasbírala nejen velké množství zkušeností z různorodých zakázek a transakcí, ale hlavně jsem s opravdu čistým svědomím pomohla řadě klientů realizovat i velmi složité prodeje, a to včetně právního servisu a financování. Ne vždy je situace pro zájemce o bydlení i pro prodejce ideální, ale vždy je třeba najít ideální alternativní řešení ke spokojenosti všech stran, na čemž si zakládám.  Dokladem toho jsou nejen zde uvedené zrealizované prodeje https://www.sonahusakova.cz/cz/reality/zrealizovane-obchody,  ale především hodnocení mých klientů, z nichž některé uvádím níže:

Eva Bartůňková: Paní Soňa Husáková na nás udělala při pronájmu našeho bytu ohromný dojem. Byla velmi vstřícná, pohotová a rychlá v jednání, ale přitom velice důsledná. Všechno okamžitě řešila tak, aby veškeré kroky do sebe stoprocentně zapadly. Byla při osobním jednání velice lidská, přívětivá, usměvavá a profesionální. Není to jenom můj názor, jelikož žiji v Anglii, ale i názor mých rodičů a rodinné přítelkyně, kteří byli se Soňou v osobním kontaktu. Budoucím zákazníkům bych paní Husákovou vřele doporučila. Velice mi pomohla.

Tomáš Stehlík: Soňa Husáková je výjimečná realitní makléřka. Sám sebe považuji za náročného klienta, protože mám spousty představ, očekávání, ale i špatných zkušeností, jak by takový prodej bytu měl probíhat. Proto jsem rád, že jsem se potkal se Soňou, se kterou jsem se na všem prostě domluvil. Spolupráce šlapala skvěle. Teď, s odstupem času, si uvědomuji, že její jedinečný přístup vlastně předčil má očekávání i představy. Takto si představuji fungující službu, což zdaleka není samozřejmost.

Proč se rozhodnout právě pro mě?

Zde jsou hlavní důvody, které chápu jako podstatné pro mé klienty:

  • Dlouholeté zkušenosti v oblasti zprostředkování realit.
  • Právní vzdělání.
  • Právní služby v anglickém jazyce.
  • Zajištění úvěrů.
  • Investiční poradenství.  

Zajistíte Advokátní úschovu?

Ano, jakožto vysokoškolsky vzdělaný právník řeším nejen veškerý právní servis v rámci procesu prodeje/nákupu nemovitosti, ale také jsem schopná zajistit tzv. advokátní úschovu. Více o této službě se dočtete zde: https://www.sonahusakova.cz/cz/blog/uschovna-neni-schovavana    

Zajistíte home staging?

Ano, služby home stagingu pro dokumentování stavu nemovitosti pro následnou inzerci a představení zájemcům o koupi samozřejmě zajišťuji, stačí se na tom společně domluvit v rámci řešení rozsahu spolupráce.

Jaký je rozsah nabízených služeb?

Realitní makléřka: Garantuji plnou spokojenost, bezproblémový prodej v nejkratším možném termínu, a především odbornost a korektní jednání. Jakožto dlouholetá realitní makléřka se znalostí specifik oblasti Brna stavím svůj servis na komplexnosti. Od právních úkonů, přes finanční a úvěrové poradenství kupujícím, až po samotné fyzické prohlídky a přípravu nemovitosti na ně. Mimo kompletního realitního servisu poskytuji služby realitního makléře i pro zahraniční klientelu

Hypoteční specialista: Hypoteční úvěry zprostředkovávám pro své klienty opravdu dennodenně. Vybírám z nejvhodnějších nabídek na současném trhu. Znám veškerá úskalí i řešení problematických situací při získání hypotéky, včetně těch právních.  

Investiční poradenství: Pro klienty pravidelně dohledávám zajímavé investiční možnosti. Postupem času jsem díky rozšiřujícím se požadavkům zákazníků získala v rámci investičního poradenství opravdu velký rozhled, a především neocenitelné zkušenosti. Lidé, kteří díky mně investovali do nemovitostí, chtěli řešit i dlouhodobé zajištění finanční otázky svých dětí či dalších členů rodiny, chtěli výhodně krátkodobě investovat zbytková aktiva nebo řešit rentu jiným než běžným způsobem.

Úvěrový poradce: Úvěr s nejlepšími podmínkami je nezbytný základ při koupi nemovitosti pro většinu zájemců. Před mnoha lety jsem s úvěry začala okrajově, a to v rámci související realitní praxe. V rámci ní jsem stále více zjišťovala, že kupující potřebují nejen právní servis, což jsem jakožto studovaný právník ihned zohlednila. Ale požadují také pomoc se získáním úvěru na koupi dané nemovitosti.