Poptávka

Nabídka přes realitního makléře Brno: Chalupa v Ostravici na skvělém místě
Poptávka

Hledáte klidné místo k rekreaci či k trvalému bydlení v krásné krajině s lesy a přírodou? Ohromily Vás Beskydy a jejich nádherné prostředí? Nabízíme k prodeji útulnou chalupu či rodinný dům v obci Ostravice v úpatí Lysé hory. Dům je umístěný na rovném velkém pozemku.

Dům
Typ
1
Patro
atypický
Dispozice
6 490 000 Kč
cena včetně provize

Nemovitost má dispozici 4+1, dvě koupelny a prostornou půdu. Nachází se v Ostravici, klidné obci v blízkosti obcí Čeladná a Frýdlant nad Ostravicí.  Oblast je velmi atraktivní a vyhledávaná turisty, sportovci či hráči golfu. V nejbližším okolí najdeme turistické stezky, oblíbené hotely, restaurace, golfová hřiště nebo služby pro náročné klienty. Ostravice je populárním výchozím místem pro výstupy na Lysou horu (1324 mnm).

Dům je přízemní s velkou pochozí půdou. Skládá se z původních místností typické podhorské chalupy a z novější změny na obytné místnosti a přístavby obývacího pokoje. V původní části se nachází vstup do domu (zádveří), chodba a dvě obytné místnosti. Obytné místnosti jsou navzájem průchozí. V přední místnosti je vstup do komory. V obou místnostech jsou pod prkennými podlahami malé kamenné sklepy, zřejmě dříve využívané pro uchování potravin (každý o velikosti zhruba 1 m2). Přes chodbu je naproti obytným místnostem kuchyně. Kuchyň je vybavena elektrickou troubou a varnou deskou, myčkou a klimatizační jednotkou. Ve spojovací chodbě celého domu jsou krbová kamna na topení dřevem. Koupelna je vybavena umyvadlem, toaletou a sprchovým koutem. Topí se elektrickým žebříkem. Původní hospodářská stavení jsou nyní změněna na ložnici a druhou koupelnu. Druhá koupelna má menší vanu, umyvadlo a toaletu. Prostorný obývací pokoj je dřevostavbovou přístavbou, která stojí na betonové desce. V obývacím pokoji je zavedena plynová přípojka pro plynový krb Gamata.

Objekt je připojený na obecní vodovod i kanalizaci. Na pozemku se nachází i studna.

Výhodou objektu je rozhodně klimatizační jednotka umístěná v kuchyni a pokoji, napojená na tepelné čerpadlo LG vzduch vzduch,  která se dá využít jak pro chlazení v letních měsících, tak i pro vytápění v těch chladnějších. Ve středovém prostoru domu se nachází krbová kamna, která zpříjemní nejeden pochmurný podzimní či zimní večer a prohřejí celou nemovitost.

Výhody nemovitosti:

 • Bydlení v klidné lokalitě, v nádherné lokalitě Beskydy
 • Dům je v pěkném, udržovaném stavu
 • Elektřina, voda, plyn, krbová kamna
 • Rovný pozemek, velká zahrada
 • Kamenný sklep a skladovací prostory
 • Potenciál výstavby na půdě
 • Parkování několika aut na pozemku

Objekt je ve velmi dobrém stavu, s láskou opečovávaný majitelkou. Změna původních hospodářských stavení na obytné prostory a přístavba obývacího pokoje nemá kolaudační povolení.

Obec Ostravice se rozkládá v širokém údolí podél horské řeky Ostravice, které se zvedá k vrcholům Lysá hora a Smrk. Obec má zhruba 2500 obyvatel a nabízí veškeré nutné zázemí – praktický a dětský lékař, pošta, základní a mateřská škola, knihovna, sportoviště, restaurace, obchody s potravinami. Další služby nabízí blízký Frýdlant nad Ostravicí (9km).

Rozměry chaty (orientační):

Obývací pokoj 29,8 m2, kuchyně 15 m2, pokoj 15,5 m2, pokoj 11 m2, pokoj 5,3 m2, koupelna 7,7 m2, chodba 8,3 m2, koupelna 4,2 m2, chodbička 5 m2, komora 3,3 m2, veranda 5,6 m2.

Rozměry na přiloženém půdorysu jsou orientační.

 

Náklady na bydlení (měsíčně):

Aktuální záloha vodné: 294,- Kč

Aktuální záloha stočné: 294,- Kč

Aktuální záloha na elektřinu: 2 360,- Kč

Komunální odpad: 63,- Kč

Základní parametry:

 • dům postaven v r. 1831, původní roubená stavba, zdivo smíšené
 • změna hospodářských prostor na ložnici a koupelnu (nezkoulaudováno)
 • přístavba obývacího pokoje (nezkoulaudováno), dřevostavba, základem je betonová deska
 • topení: krbová kamna na dřevo, klimatizační jednotka, elektrický žebřík v koupelně, plynový krb Gamata v obývacím pokoji
 • voda – připojeno na obecní vodovod
 • kanalizace – připojeno na obecní kanalizaci
 • studna na pozemku
 • ohřev teplé vody – elektrický bojler v koupelně.

Dokumenty k nemovitosti: Chalupa v Ostravici na skvělém místě

Lokace nemovitosti: Chalupa v Ostravici na skvělém místě

Prodej nemovitosti zajišťuje Soňa Husáková

Reality Brno – Soňa Husáková
Reality Brno – Soňa Husáková